Pora na KrakówW świetnych nastrojach do kolejnego meczu domowego przystąpią leszczyńscy koszykarze. Jamalex Polonia 1912 podejmie AZS AGH Kraków.

Wszystko przez ostatnie dwa triumfy, które znacznie podreperowały dorobek naszej drużyny. W ostatnich dwóch kolejkach, Poloniści okazali się lepsi od Kłodzka i Kołobrzegu.

Klub ze stolicy Małopolski jest dobrze znany naszemu zespołowi. To właśnie z nim przyszło nam się mierzyć w finale play-off II ligi. Ostatecznie, dwumecz wygrali biało-czerwoni, ale rywal jako jedyny zdołał w zeszłym sezonie ograć leszczynian, i to na ich terenie. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego, mieli okazję grać z krakowianami podczas rozgrywanego w Rydzynie, tegorocznego turnieju o Puchar Prezydenta. Wtedy to, nie dość, że gospodarze wysoko ograli przeciwnika, to również sięgnęli po trofeum.

Tym razem spotkanie nabierze zupełnie innego wymiaru, ponieważ walka toczyć się będzie o ligowe punkty. Tych, jak na razie, więcej ma ekipa z Wielkopolski. Z bilansem 7-4 zajmujemy wysokie, szóste miejsce w tabeli. Na pozycji jedenastej znajduje się obecnie team dowodzony przez Wojciecha Bychawskiego. Trener przyjezdnych, najwięcej nadziei pokłada z pewnością w Bartoszu Wróblu. 21-letni Zawodnik jest w tym momencie dziesiątą siłą pod względem skuteczności na zapleczu Tauron Basket Ligi. Bombardierów mają także po swojej stronie miejscowi. W pierwszej dwudziestce klasyfikowani są Tomasz Stępień i Jakub Koelner.

Szykuje się zatem kolejne ciekawe widowisko w hali Trapez. Zarówno jedni, jak i drudzy, będą chcieli przedłużyć passę zwycięstw do trzech. Komu dopisze szczęście? Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Łukasz Kaczmarek


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPodejmą Nielbę
Następny artykułPotrzebne zwycięstwo