Pora na derbyArcyciekawie zapowiada się siatkarska sobota w Lesznie. Tego dnia dojdzie do derbowego pojedynku UKS 9 Leszno i Kanisiatki Gostyń. 

Na ten mecz czekają wszyscy fani siatkówki w regionie. Już jutro naprzeciw siebie staną UKS 9 Leszno i Kaniasiatka Gostyń. Jak dotąd oba zespoły spotkały się ze sobą czterokrotnie z czego tylko raz lepsi okazali się leszczynianie. Jednak w obecnych rozgrywkach lepiej na tle sobotniego rywala wypadają podopieczni trenera Jarosława Borowskiego, którzy z trzema zwycięstwami i jedną porażką są wiceliderem ligowej tabeli. Gostynianie natomiast mają za sobą trzy spotkania i tylko jedną wygraną.

Obie drużyny zapewne jak najszybciej będą chciały zapomnieć o poprzedniej kolejce. Leszczynianie ulegli w Słupcy tamtejszemu SPS-owi 3:0, natomiast siatkarze z Gostynia przed własną publicznością musieli uznać wyższość SALOS-u Ostrów Wielkopolski 1:3.

Czy podrażnione zeszłotygodniową porażką „Tygrysy” powrócą na zwycięski szlak? Odpowiedź na to pytanie poznamy już jutro. Początek sobotniego spotkania w hali sportowej Gimnazjum nr 9 w Lesznie zaplanowano na godzinę 17.

Kamil Kuśnierek