Popis jednego zespołu

Przekonujące zwycięstwo ligowe odniosła Polonia 1912. W meczu 5 kolejki leszczyńska drużyna, pokonała u siebie Białego Orła Koźmin Wielkopolski 9:1.

Przy Strzeleckiej grał tylko jeden zespół i była nim Polonia. Gospodarze odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo nad Białym Orłem i podreperowali swój dorobek zarówno punktowy, jak i bramkowy.

Podopieczni Tomasza Krysiaka kanonadę strzelecką rozpoczęli szybko, bo już w 5. minucie. Celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Hubert Olszak. Dziesięć minut później było już 2:0, po golu Michała Płocharczyka. Pomimo dwóch zabójczych ciosów, gości stać było na odpowiedź. W 19. minucie Dariusza Szczerbala zaskoczył Karol Krystek. Poloniści, mimo utraty bramki, jeszcze w pierwszej połowie trzykrotnie trafiali do siatki rywala za sprawą jednego trafienia Płocharczyka i dwóch Glapiaka. Na początku drugiej odsłony na 6:1 podwyższył Artur Krawczyk. Ten sam zawodnik asystował przy siódmym golu, strzelonym przez kapitana miejscowych, Olszaka. W 69. minucie, po ładnym dograniu w uliczkę Krawczyka, hattricka skompletował Glapiak. Wynik na 9:1 w 80. minucie ustalił Patryk Kowalski.

W następnym spotkaniu, w sobotę 13 września, Polonia wybierze się na mecz do Racotu, gdzie zagra z tamtejszym PKS-em.

Polonia 1912 Leszno: Szczerbal – Olszak, Prz. Kowalski, Woźny (12' Konieczny), Jęsiek, Jankowski, Bugzel, Glapiak, Płocharczyk (51' Ceglarek), Krawczyk (73' Pat. Kowalski), Tomkowiak (79' Marciniak)

Biały Orzeł Koźmin Wlkp.: Kmiecik – Grzelak, Kogut, Andrzejczak, Wawrocki, Cierniewski, Małecki (46' Filipiak), Guźniczak, Gałczyński (46' Lis), Krystek, Walczak (75' Nowakowski)