Pomagają PawłowiW niedzielę na stadionie lekkoatletycznym, ligowy mecz z Obrą 1912 Kościan rozegrali trampkarze Polonii 1912. Tuż przed pierwszym gwizdkiem, odbyła się uroczystość wręczenia czeku dla poszkodowanego piłkarza.

Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy ograli rywala aż 10:0. Należy podkreślić, że sekcja trampkarzy radzi sobie wyśmienicie. Podopieczni Dawida Ozimka, po siedmiu kolejkach w grupie mistrzowskiej, plasują się na pierwszym miejscu z kompletem punktów i bez straty ani jednej bramki. 

Przy okazji meczu, odbyło się uroczyste przekazanie czeku o wartości 2 500 zł dla Pawła Żeleźniaka. 15-letni skrzydłowy złamał nogę w stopie w paźdzerniku zeszłego roku. Leczenie w Lesznie okazało się jednak nieskuteczne, a powrót na boisko w styczniu zakończył się odnowieniem przykrej kontuzji. Młody zawodnik, 18 maja przeszedł operację w poznańskiej klinice Rehasport, która daje nadzieję na jego dalszy rozwój piłkarski. Należy podkreślić, iż pieniędzy nie udałoby się zebrać bez wielkiego zaangażowania kolegów z drużyny i ich rodziców.

Do pokrycia całkowitego kosztu operacji brakuje 3 000 zł. W związku z tym, zoorganizowana zostanie również licytacja koordynowana między innymi przez kierownika zespołu, Pawła Matuszewskiego. Pomocną dłoń wyciągnęły kluby T-Mobile Ekstraklasy i I ligi m.in. Lech Poznań, Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Zawisza Bydgoszcz, Zagłębie Lubin, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, czy Wisła Płock. Drużyny te przekazały na ten jakże szczytny cel sporą część sprzętu sportowego tj. koszulek, piłek i rękawic z podpisami graczy.

Łukasz Kaczmarek