Polska w ćwierćfinale DMŚ

W niemieckim Speichersdorf trwają Drużynowe Mistrzostwa Świata w kręglarstwie klasycznym. Reprezentacja Polski z zawodnikami Polonii 1912 w składzie przebrnęła fazę grupową i w ćwierćfinale zmierzy się z Serbią.

W pierwszym meczu Drużynowych Mistrzostw Świata seniorów polski zespół pokonał po bardzo emocjonującym meczu Francję 6:2. Biało-czerwoni udział w ćwierćfinale zapewnili sobie już w drugim spotkaniu. Nasz zespół był faworytem meczu z Estonią i faworyt wygrał 7:1. Trzeci mecz to pierwsza porażka z faworyzowaną Rumunią. W ostatnim meczu fazy grupowej Drużynowych Mistrzostw Świata Polacy przegrali z tą reprezentacją 1:7.

Ćwierćfinałowym rywalem Polaków będzie reprezentacja Serbii – obok Węgrów chyba najsilniejszy w tej chwili zespół narodowy w kręglarstwie klasycznym. Faworytami są Serbowie ale powalczyć o jak najlepsze wyniki indywidualne można, a nawet trzeba.

Przypomnijmy, iż nasz kraj reprezentuje aż czterech zawodników Drużynowego Mistrza Polski, leszczyńską Polonię 1912: Piotr Kieliba, Bartosz Włodarczyk oraz Michał i Adrian Szulcowie.

Daniel Nowak