Poloniści już w półfinaleW bardzo przekonujący sposób awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno wywalczyli piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół pokonał w Racocie tamtejszy PKS 6:1.

Racocianie po spadku z IV ligi występują w grupie II Ligi Międzyokręgowej. Tam podopieczni Dawida Dominiczaka radzą sobie przyzwoicie. Po 18 kolejkach zajmują obecnie 6 miejsce mając w dorobku 32 punkty. Niezłe wyniki w lidze piłkarze PKS-u przełożyli również na rezultaty w Pucharze Polski. Do ćwierćfinału dotarli eliminując po drodze Grom Wolsztyn oraz Orkan Chorzemin.

W 1/4 poprzeczka postawiona przed biało-niebieskimi powędrowała zdecydowanie wyżej. Na stadion do Racotu zawitała bowiem Stainer Polonia Leszno. IV-ligowcy z Leszna już po pierwszej połowie prowadzili 3:1. Kolejne trzy trafienia podopieczni Jędrzeja Kędziory dołożyli po przerwie zwyciężając ostatecznie 6:1.

Oprócz Stainer Polonii w półfinale zagrają Obra 1912 Kościan oraz Kania Gostyń. W marcu natomiast udział awans do najlepszej czwórki pucharowych zmagań zapewnił sobie również 4P4S Rydzyniak Rydzyna, który na wyjeździe pokonał Oldboya Wolsztyn 3:1.

Komplet wyników 1/4 Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno:

Oldboy Wolsztyn 1:3 4P4S Rydzyniak Rydzyna
PKS Racot 1:6 Stainer Polonia Leszno
Korona Piaski 2:3 Obra Kościan
Kania Gostyń 3:1 Pinsel-Peter Krobianka Krobia