Polonia zostaje w III lidze

W meczu ostatniej kolejki III ligi, Polonia 1912 Leszno przegrała na obiekcie w Zaborowie z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 0:1. Pomimo porażki, leszczyński zespół wywalczył utrzymanie.

Dla obu drużyn spotkanie 30. kolejki miało niebagatelne znaczenie. Zwycięstwo dawało Polonii pewne utrzymanie, natomiast Ostrovii, awans do II ligi. Jak przystało na lidera rozgrywek, w pierwszej połowie goście prezentowali się lepiej i mogli w 20. minucie wyjść na prowadzenie. Piłka jednak, po strzale jednego z piłkarzy trafiła w słupek. Chwilę później, miejscowi stracili zawodnika. Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie ręką, otrzymał kapitan, Przemysław Kowalski. Podopieczni Jędrzeja Kędziory, niezwykle ofiarni w swoich interwencjach, stracili gola na początku drugiej odsłony. W 51. minucie dokładne dośrodkowanie z lewego sektora boiska, wykorzystał Tomasz Kempiński, który umieścił piłkę w siatce mierzonym strzałem głową. Po tej sytuacji, przyjezdni starali się o dłuższe utrzymanie się przy futbolówce. Poloniści nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, przy grze w przewadze liczebnej przeciwnika. Chociaż nie stworzyli żadnej stuprocentowej okazji, pokazali wielką ambicję i poświęcenie. To było jednak za mało, by ostrowian, którzy ostatecznie cieszyli się ze skromnego triumfu 1:0, świętując tym samym awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dzięki wygranej Notecianki Pakość z Fogo Luboń, leszczynian będziemy oglądać w przyszłym sezonie w III lidze.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Woźny, Kowalski (k), Ozimek (79' Grabski), Bugzel, Miszkiel, Olszak, Ceglarek (74' Molicki), Nowak (66' Hofman), Zimmer (60' Kaźmierczak)