Polonia znowu zwycięska

Po dramatycznym meczu Polonia 1912 Astromal Leszno pokonała w kolejnym meczu III ligi piłki nożnej Luboński KS 2:1. Triumf to jest tym cenniejszy, że leszczynianie zwycięskiego gola strzelali grając w dziesiątkę.

Coraz lepiej spisująca się Polonia 1912 Astromal Leszno podejmowała na własnym boisku Luboński Klub Sportowy. Mająca na koncie o trzy punkty więcej niż przeciwnik ekipa leszczyńska, nie zmarnowała okazji do awansu w ligowej tabeli i zwyciężyła rywali, po ekscytującej końcówce.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli gospodarze. W 9. minucie, z rzutu wolnego w poprzeczkę z około 25 metrów, uderzył Igor Vons. W odwecie, celnym strzałem z daleka popisał się jeden z graczy przyjezdnych. Między słupkami świetnie spisał się jednak Emil Anusiewicz. W 18. minucie padła bramka dla miejscowych. Błąd jednego z obrońców zespołu z Lubonia, skrzętnie wykorzystał Bogumił Ceglarek. Niecały kwadrans później, powinno być 1:1, lecz odbita głową piłka przez piłkarza gości, jakimś cudem nie znalazła drogi do siatki. W drugiej połowie, gra zaostrzyła się, co poskutkowało kartkami. W 62. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Dawid Ozimek. Osłabienie biało-czerwonych w 65. minucie wykorzystał przeciwnik i po składnej akcji w polu karnym, padło wyrównanie. Beniaminek wyczuł swoją szansę i ruszył do skomasowanej ofensywy, narażając się na kontry. W 76. minucie, jedną z nich skutecznie wykończył Bogumił Ceglarek, który bez zastanowienia kropnął po koźle w kierunku bramki rywali i nie dał szans golkiperowi Lubońskiego KS. W samej końcówce, podopieczni Marcina Drajera, sfrustrowani sytuacją na boisku, obejrzeli trzy czerwone kartki, w obliczu których mogli zapomnieć o wywiezieniu korzystnego rezultatu z Leszna.

Ostatecznie, deszczowy dreszczowiec wygrała Polonia 2:1. Było to trzecie zwycięstwo leszczynian w tym sezonie.

Polonia 1912 Astromal Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Woźny, Siwy, Ozimek – Ceglarek, Lokś (Kowalski), Buzgel, Kuźniewski (Jakubowski) – Malinowski (Grabski), Vons