Polonia za trzy punkty

W zakończonym spotkaniu XIII kolejki III ligi, Polonia 1912 Astromal Leszno wygrała na wyjeździe z Unią Solec Kujawski 2:1. Było to piąte zwycięstwo piłkarzy odniesione na terenie rywala w tym sezonie.

Polonia bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie w Solcu Kujawskim i już w pierwszych minutach mogła objąć prowadzenie, po niebezpiecznym strzale Bogumiła Ceglarka z 12. minuty. Aktywnemu skrzydłowemu gości udało się pokonać golkipera rywali w 32. minucie. Piłkarz biało-czerwonych otrzymał doskonałe prostopadłe podanie i z kilkunastu metrów lewą nogą wpakował piłkę, odbitą od słupka, do bramki. Choć podopieczni Aleksieja Tiereszczenki zdecydowanie górowali nad przeciwną drużyną, stracili gola. Tuż po przerwie, w 51. minucie, pociągnięty za koszulkę w polu karnym został jeden z graczy Unii. Sędzia podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Szymon Raczyński. Radość miejscowego zespołu trwała jednak krótko. W 61. minucie arbiter wskazał na wapno, po faulu w polu karnym na Igorze Vonsie. Wynik uległ zmianie, bowiem poszkodowany nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce, 2:1. Chcący za wszelką cenę doprowadzić do remisu gospodarze, ruszyli do ataku. W 88. minucie akcja ekipy Zbigniewa Stefaniaka mogła przynieść powodzenie. Na wysokości zadania stanął Emil Anusiewicz, który wyciągnął się jak struna i wybił piłkę zmierzającą tuż przy słupku w światło bramki. Ostatecznie leszczynianie zwyciężyli Unię Solec Kujawski 2:1.