Polonia z Pucharem Polski

Bez niespodzianek zakończyło się spotkanie finałowe o Puchar Polski na szczeblu okręgowym. Polonia 1912 Leszno pewnie pokonała Krobiankę Krobia 4:1.

Finałowy mecz, rozgrywany na Stadionie Lekkoatletycznym w Lesznie, przyciągnął na trybuny pokaźną liczbę widzów. Leszczyńska drużyna odpłaciła się swoim sympatykom i w przekonujący sposób pokonała Krobię 4:1.

Środowa potyczka rozpoczęła się dosyć niepozornie. Leszczynianie próbowali konstruować akcje, jednak nie mogli przedrzeć się przez zasieki obronne rywala. Sztuka ta udała się dopiero w 26. minucie, kiedy to pięknym strzałem z woleja popisał się Patryk Gendera. Gdy wydawało się, że jeszcze przed przerwą zobaczymy kolejne trafienia gospodarzy, fatalny w skutkach błąd popełniła leszczyńska linia defensywna. Swojej szansy, jedynej w pierwszej części, nie zmarnowała Krobianka, a konkretnie Krystian Jędryczka, który okazał się lepszy w starciu oko w oko z Emilem Anusiewiczem. Do szatni obydwa zespoły schodziły przy stanie remisowym 1:1 i przez moment zapachniało sensacją.

Przerwa najwyraźniej podziałała mobilizująco na podopiecznych Leszka Partyńskiego. Na drugą odsłonę wyszli kompletnie odmienieni i już w 47. minucie odzyskali prowadzenie. Uczynił to zmiennik, Bogumił Ceglarek, uderzając technicznie w długi róg bramki strzeżonej przez Mateusza Nowaka. Miejscowi nie zamierzali na tym poprzestać i nadal atakowali gości. W 58. minucie trzeciego gola dla biało-czerwonych, po zamieszaniu w polu karnym, strzelił Piotr Sarbinowski. Sytuacja ta sprawiła, iż ekipie z klasy okręgowej opadły skrzydła. W późniejszej fazie dało o sobie znać zmęczenie przeciwnika, co wykorzystali Poloniści. W 82. minucie przepiękną akcję wykończył Maciej Tomkowiak, ustalając wynik meczu na 4:1.

Ostatecznie, dzięki konsekwetnej grze w drugich czterdziestu pięciu minutach, Polonia 1912 Leszno sięgnęła po trofeum.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz – Woźny, Jankowski, Prz. Kowalski, Drewnowski (46' Ceglarek), Jęsiek, Gendera (46' Tomkowiak), Glapiak (62' Olszak), Bugzel, Pat. Kowalski (73' Pawlicki), P. Sarbinowski

Skład Krobianki Krobia: Nowak – Mikołajczak, M. Naskręt, Chudy, Adamiak, Knapp (88' Biernat), D. Naskręt (85' Gembiak), R. Sarbinowski, Tomczak, Urbański, Jędryczka (80' Polowczyk)