Polonia przegrywa w Swarzędzu

W I rundzie inaugurującej rozgrywki III ligi, piłkarze Polonii 1912 Leszno ulegli Unii w Swarzędzu 0:2.

Bardzo szybko, bo już w 9. minucie bramkarz Polonii, Krzysztof Banaszak, musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola dla miejscowych strzelił Ernest Maćkowiak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Mateusza Sobkowiaka. Zespół gości z Leszna mógł doprowadzić do remisu tuż przed przerwą, jednak Filip Olejniczak trafił w poprzeczkę. Tuż po zmianie stron, w 52. minucie, pecha ponownie mieli leszczynianie. Sędzia bowiem, nie zauważył ewidentnego faulu w polu karnym na Patryku Kowalskim. Krótko po tym zdarzeniu, w 63. minucie było już 0:2. Bramkę dla Unii zdobył Mateusz Maruniak. W końcówce spotkania na zmiany zdecydował się trener gości, Aleksiej Tiereszczenko. Mimo roszad przeprowadzonych w składzie niekorzystny wynik utrzymał się i Polonia przegrała na inaugurację z wyżej notowanym rywalem.

– Nie podjęliśmy walki, niektórzy przeszli obok meczu. Kluczowe znacznie miała psychika, dla wielu tych piłkarzy, to był pierwszy mecz w trzeciej lidze. Byli bardzo zestresowani. Jednak gra w juniorach wygląda zupełnie inaczej, niż w trzeciej lidze – powiedział tuż po spotkaniu szkoleniowiec Polonii 1912 Leszno, Aleksiej Tiereszczenko. – Dziś graliśmy w składzie dość eksperymentalnym, bo kilku zawodników nie zostało jeszcze zgłoszonych do rozgrywek. To był właściwie pierwszy mecz w takim zestawieniu – dodaje trener.

Wyjściowe zestawienie Polonistów:
Krzysztof Banaszak – Piotr Urbański, Krzysztof Urbaniak, Przemysław Kowalski, Artur Siwy, Łukasz Glapiak, Łukasz Bugzel, Filip Olejniczak, Patryk Kowalski, Paweł Perszewski, Mateusz Pijanowski