Polonia przegrywa w Środzie Wlkp.Piłkarze Polonii 1912 Leszno przegrali w trzeciej kolejce III ligi z Polonią Środa Wielkopolska 0:3. Była to trzecia porażka Polonistów w tym sezonie.
Wciąż nie udaje się przełamać fatalnej passy drużynie Polonii 1912 Leszno. W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Aleksieja Tiereszczenki nie sprostali swojej imienniczce ze Środy Wielkopolskiej. Podobnie jak przed tygodniem w meczu z Kobylinem, tak i podczas spotkania III rundy, Poloniści, bardzo szybko, bo już w 6. minucie stracili gola. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Błędkowski. Bardzo dobra gra, szczególnie w środku pola pozwoliła gospodarzom podwyższyć prowadzenie kwadrans później, kiedy to Krzysztofa Banaszaka pokonał Michał Stańczyk. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kontrataki przyjezdnych nie były na tyle skuteczne, aby strzelić jakąkolwiek bramkę. Wynik na 3:0 ustalił Łukasz Przybyłek, który popisał się celnym uderzeniem z okolic 20 metra.

Skład Polonii 1912 Leszno: Banaszak – Adamczak, Przemysław Kowalski, Dymchuk, Krzysztof Urbaniak, Glapiak, Świętek, Patryk Kowalski, Perszewski, Hohlovs, Pijanowski

Łukasz Kaczmarek