Polonia pokonała lidera rozgrywek

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Polonii 1912 Leszno. Podopieczni Waldemara Jędrusiaka pokonali na wyjeździe Górnika Konin – aktualnego lidera rozgrywek IV ligi.

Pierwsza połowa do najciekawszych nie należała. Szybko zarysowała się lekka przewaga gospodarzy, którzy stworzyli kilka ciekawych sytuacji podbramkowych. Wynik otworzył gol Krystiana Robaka, który skorzystał z zamieszania w polu karnym, umieszczając piłkę w siatce. Do przerwy więcej bramek nie padło i wynik brzmiał 1:0 dla Górnika.

W 54 minucie po samobójczym golu miejscowych doszło do wyrównania. Na bramkę rywala uderzał Krzysztof Jankowski. Niefortunną interwencję zaliczył gracz miejscowych i piłka znalazła się w bramce Górnika. Chwilę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Bartosz Modelski i aktualny lider rozgrywek zmuszony był kończyć mecz w dziesiątkę.

Decydująca akcja miała miejsce w 74 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, na długim słupku zgrał jeden z piłkarzy Polonii, a całą akcję mocnym strzałem wykończył Łukasz Bugzel. Gospodarze mimo osłabienia podjęli próbę walki o choćby jeden ligowy punkt. W 85 minucie niezły strzał w 30 metrów zaliczył Maciej Adamczewski, jednak czujnością przed własną bramką wykazał się Dariusz Szczerbal. Wynik nie uległ zmianie aż do ostatniego gwizdka sędziego.  Ostatecznie Polonia 1912 Leszo wygrała z Górnikiem Konin 2:1 i tym samym poważnie włączyła się do gry o awans do III ligi.

Daniel Nowak