Polonia liderem



Po dwóch kolejkach Red Box V ligi w fotelu lidera zasiadała Polonia 1912 Leszno. Wszystko dzięki pokaźnemu zwycięstwu nad Stalą Pleszew.

Przypomnijmy, iż podopieczni Karola Misia to spadkowicze. Podczas inauguracji leszczynianie pokonali na własnym boisku Astrę Krotoszyn 5:3. Nie wystrzegli się błędów w defensywie, ale pozostawili po sobie niezłe wrażenie. Tydzień później biało-czerwoni zagrali na przysłowiowe zero z tyłu, pokonując Stal Pleszew aż 8:0.

Po dwóch kolejkach w gronie niepokonanych są już tylko trzy drużyny. Polonia legitymuje się najlepszym bilansem bramkowym, co pozwoliło jej objąć fotel lidera Red Box V ligi, gr. 3. Tuż za jej plecami plasują się Krobianka Krobia i Victoria Skarszew.

Udany początek sezonu jest niezwykle istotny. Bezpośredni awans do IV ligi uzyskają bowiem tylko zwycięzcy poszczególnych grup. W najbliższą sobotę nasz zespół wybierze się na trudny teren do Rawicza, na mecz z tamtejszą Rawią. Faworytem tej potyczki będą, rzecz jasna leszczynianie. Mamy nadzieję, iż nasi piłkarze pierwszej lokaty nie oddadzą już do końca rozgrywek i tego im właśnie życzymy.

MKlubMZRP+-Pkt
1.Victoria Skarszew550020415
1.Polonia 1912 Leszno550019415
3.Warta Śrem531110510
4.Krobianka Krobia5311141010
5.Kania Gostyń5302739
6.Orzeł Mroczeń530211119
7.Piast Kobylin51221878
8.Zefka Kobyla Góra5212667
9.Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski5131676
10.Astra Krotoszyn52037126
11.PKS Racot51135124
12.Piast Czekanów50328133
13.GKS Rychtal51047123
12.Rawia Rawicz51048153
14.Stal Pleszew51045163
12.Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski5023592