Polonia Euro 2021 za nami!To były pierwsze w historii Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych w piłce nożnej. Odbyły się na leszczyńskich obiektach, a po tytuł sięgnęli reprezentanci gospodarzy.

Podczas trzydniowej rywalizacji o zwycięstwo w Polonia Euro 2021 rywalizowało osiem zespołów, podzielonych na dwie grupy. Faworytów wskazały już czwartkowe spotkania, które właściwie wyłoniły najmocniejsze drużyny.

W półfinale Polonia 1912 Leszno gładko rozprawiła się z FC Białe Orły Tilburg, wygrywając 3:0. Nieco więcej emocji było na boisku obok, gdzie PNS Schiedam dość niespodziewanie wyeliminował Drużynę Polonii (2:1), złożoną z byłych piłkarzy związanych z naszym regionem.

Najważniejszym dniem mistrzostw była sobota. Rywalizacja przeniosła się na stadion przy Strzeleckiej, a wszystkiemu towarzyszył wielki Piknik Polonijny, który zgromadził przede wszystkim rodziny z dziećmi. Wielki finał transmitowany na żywo przez TVP Polonia był ciekawym, choć jednostronnym pojedynkiem. Polonia 1912 Leszno rozgromiła 5:0 PNS Schiedam, sięgając po okazały puchar Euro Polonia 2021. Nie zabrakło też bardzo uroczystej ceremonii wręczenia medali, która odbyła się na tle nowego muralu.

Klasyfikacja Polonia Euro 2021:

1. Polonia 1912 Leszno
2. PNS Schiedam
3. Drużyna Polonii
4. Białe Orły Tilburg
5. FC Polska Wien
6. FC Polonia Berlin
7. FC Schadewijk-Poolse Team
8. P.O.C. Olimpia Berlin

Polonia Euro 2021 w obiektywie

Polonia Euro 2021 – półfinały w obiektywie

Euro Polonia 2021 – finały i piknik w obiektywie