Polonia bez formy

W meczu 24. kolejki piłkarskiej III ligi Notecianka Pakość pokonała w Lesznie miejscową Polonię 1912 1:0. Gola na wagę trzech punktów w pierwszej połowie zdobył Tomasz Wawrzyniak.

Bramka dla gości padła w 22 minucie z rzutu rożnego. Przejezdni w doborowy sposób wykorzystali bierną postawę Polonistrów we własnym polu karnym. Po strzale głową, piłkę w siatce umieścił Tomasz Wawrzyniak. W kolejnych minutach pierwszej odsłony goście z powodzeniem bronili jednobramkowej zaliczki.

Podobny przebieg miała druga połowa. Po zmianie stron lekką przewagę mieli leszczynianie. Cóż jednak z tego, kiedy sytuacji do strzelenia wyrównujacej bramki było jak na lekarstwo. Te najdogodniejsze marnowali Matuszewski i Ceglarek. Kilka groźnych akcji stworzyli również piłkarze Notecianki. Bramki jednak nie padały, a mecz zakończył się skromnym i zasłużonym zwycięstwem graczy z Pakości.