Półfinał coraz bliżej

Niezwykle cenne zwycięstwo odniosły koszykarki. Pompax Tęcza Leszno pokonała w Poznaniu tamtejszy MUKS 94:77.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania była dość wyrównana. Obie ekipy prezentowały skuteczny basket. Do przerwy w stolicy Wielkopolski notowaliśmy remis 42:42 i wszystko było możliwe. Po zmianie stron inicjatywę przejęły przyjezdne. Po trzeciej kwarcie prowadziły różnicą 8 punktów. W czwartej partii, dzięki dobrej grze, powiększyły przewagę i triumfowały ostatecznie 94:77 (15:20, 27:22, 20:28, 15:24).

Punkty dla Tęczy zdobywały: Hołtyn 15, Skrzypczak 14, Plucińska, Walentowska i Raczyńska po 11, Arczewska 9, Brambor 7, Pietrzak 5, Franckowiak 3 oraz Targosz 2.

Podopieczne Krzysztofa Zajca są już o krok od półfinału. By awansować do niego z pierwszego miejsca nasza drużyna potrzebuje wyjazdowej wygranej w ostatniej kolejce z Basketem 25 Bydgoszcz. Mecz odbędzie się w nadchodzącą sobotę 7 marca.