Poległy w Ostrowie

Nieudany start w play-offach zanotowały nasze koszykarki. X-Demon Tęcza Leszno wysoko przegrała w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą Ostrovią 42:78.

Po euforii związanej z przepustką do fazy play-off, przyszła drastyczna weryfikacja siły naszej żeńskiej ekipy. Ostrowianki wysoko wygrały u siebie i są o krok od awansu.

Przyjezdne kompletnie źle weszły mecz. Wiele niepotrzebnych strat spowodowało, iż łatwe punkty zdobywały rywalki. Już po pierwszej kwarcie było 22:6, co stawiało podopieczne Krzysztofa Zajca w bardzo trudnym położeniu. Nieco więcej optymizmu powiało w drugiej kwarcie. Tęczowe nawiązały równorzędną walkę z Ostrovią. Mimo lepszej postawy, przewaga gospodyń wzrosła. Do przerwy było 44:24. Trzecią partię z animuszem rozpoczęły leszczynianki. Niestety, okres dobrej gry był zbyt krótki, by myśleć o czymś więcej. Czwarta ćwiarka nie przyniosła nieoczekiwanego zwrotu. Gospodynie postawiły kropkę nad "i", triumfując w niej 18:6, a w całych zawodach 78:42.

Wyniki poszczególnych kwart: 22:6, 22:18, 16:12, 18:6

Punkty dla X-Demon Tęczy Leszno zdobywały: Szarzyńska 8, Lewińska 7, Łabuz 6, Stasiuk 5, Hołtyn 4 oraz Karolewicz, Jaworowska i Woźniak po 2.