Polacy nie zawodząW miarę spokojnie upłynął dzień ósmy zmagań lotników w Szybowcowych Mistrzostwach Świata. Nie zawiedli Polacy, którzy spisali się bardzo dobrze.

W klasie 15-metrowej triumf odniósł Sebastian Kawa. W drugiej dziesiątce znaleźli się pozostali biało-czerwoni – Łukasz Grabowski i Jacek Flis. W klasie 18-metrowej tuż za czołową trójką, na czwartej pozycji, sklasyfikowani zostali Karol Staryszak i Łukasz Wójcik. Konkurencję z dużą przewagą nad rywalami wygrał Duńczyk, Peter Eriksen. Całkiem nieźle w klasie "open" wypadł Janusz Centka, zajmując szóstą lokatę. Dopiero dwudziesty był Witold Czarnik, natomiast pierwszy był Francuz, Killian Walbrou.

W klasyfikacji ogólnej, praktycznie pewny zwycięstwa w klasie 15-metrowej może być Sebastian Kawa, mający gigantyczną przewagę nad drugim Jeanem-Denisem Barroisem z Francji. Bardzo bliscy wywalczenia dwóch krążków w klasie 18-metrowej są Karol Staryszak i Łukasz Wójcik. Bez szans na wielkie sukcesy są Polacy walczący w klasie otwartej.

Łukasz Kaczmarek