Pojedynek sąsiadówW najbliższą sobotę w hali Trapez spotkają się dwie drużyny aspirujące do znalezienia się w najlepszej ósemce ligowych zmagań. Timeout Polonia Leszno podejmie sąsiada w tabeli, ekipę GKS Tychy.

Obydwa zespoły mierzyły się ze sobą pod koniec listopada minionego roku. Nieznacznie lepsi okazali się tyszanie, którzy wygrali na własnym parkiecie 92:82. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził wtedy duet Michał JankowskiMarcin Woroniecki, który zdobył dla swojej drużyny połowę punktów. Wydaje się zatem, że wyeliminowanie tych zawodników może okazać się kluczem do sukcesu leszczynian. Barwy GKS reprezentuje też dobrze znany w naszym mieście Przemysław Wrona, który niegdyś punkty zdobywał dla Polonii.

Drużyna, która w tym starciu sięgnie po zwycięstwo, będzie już bardzo blisko awansu do fazy play-off. Goście do Trapezu zawitają niezwykle zmobilizowani i jak zapowiadają, po ostatnim zwycięstwie chcą pójść za ciosem. Dla nich jest to ostatni mecz wyjazdowy. Do końca rundy zasadniczej już tylko trzy kolejki, a biało-czerwoni wszystkie spotkania rozegrają na własnym parkiecie. Właśnie dlatego szanse na awans są spore, natomiast starcie z Tychami może być dla podopiecznych Radosława Hyżego krokiem milowym w tym właśnie kierunku. Początek sobotniej konfrontacji w hali Trapez zaplanowano na godzinę 19:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.