Pojadą dla Leigh

26 listopada na torze w australijskim Gillman odbędzie się turniej dedykowany Leigh Adamsowi. Przypomnijmy, iż popularny w Lesznie Australijczyk doznał podczas treningu na motocyklu crossowym poważnego urazu kręgosłupa.

Leigh Adams dzielnie walczy o powrót do zdrowia. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki wytężonej pracy, efekty rehabilitacji zaczynają już być widoczne.

Oprócz zmagań żużlowców, kibice będą mogli obejrzeć zmagania samochodowe oraz pokazy kaskaderskie. – Kiedy wpadliśmy na pomysł zorganizowania tego turnieju, chcieliśmy zaprosić najbliższych przyjaciół Leigh Adamsa i żużlowców, którzy korzystali z jego pomocy na początku swoich karier. Oczywiście młodzieżowcy z Victorii automatycznie znaleźli się w stawce , a Tyron Proctor, Dakota North, Cory Gathercole i Justin Sedgmen są zawodnikami, na których kariery wpływ miał właśnie Leigh Adams – powiedział menadżer speedway’a w Gillman, David Parker.

Obecnie listę uczestników tworzą: Chris Holder, Darcy Ward, Davey Watt, Cameron Woodward, Tyron Proctor, Dakota North, Cory Gathercole, Justin Sedgmen, Sam Masters i Mark Lemon. – Obecnie do zapełnienia obsady brakuje nam sześciu miejsc. Możliwe, że za kilka tygodni do tej stawki uda nam się jeszcze jakąś gwiazdę. Niektórzy zawodnicy nie będą w stanie zjawić się w tym terminie, ale jestem pewny, że parę nazwisk zaskoczy kibiców. Jeżeli uda nam się wszystkich zatwierdzić to będą to jedne z najlepiej obsadzonych zawodów w Australii w ciągu ostatnich lat. Oni wszyscy pojadą dla Leigh i jego rodziny – dodaje Parker.

Dziś możemy również ujawnić, że na zawodach pojawi się również Leigh z rodziną.

Daniel Nowak