Pogrom w Trapezie

Fatalny mecz rozegrały w piątek koszykarki Super-Pol Tęczy Leszno. Podpieczne trenera Jarosław Krysiewicza wysoko uległy Liderowi Pruszków 56:83.

Początek spotkania w szeregach zarówno gospodyń jak i przyjezdnych wyglądał na bardzo nerwowy. Liczne błędy i niedokładność raziły każdego kibica, który do Trapezu przyszedł z nadzieją na dobre spotkanie. Metizol Lider Pruszków w przeciwieństwie do naszego zespołu bardzo szybko opanował sytuację i pewnie wygrał już w pierwszej kwarcie. W kolejnej odsłonie wydawało się, że leszczynianki będą w stanie walczyć jak równy z równym. Kibice taką nadzieję mieli jednak tylko do przerwy, kiedy wynik brzmiał 38:25. Po zmianie stron przewaga przyjezdnych widoczna była coraz bardziej. Trener Pruszkowianek pozwalał sobie nawet na wprowadzenie na parkiet zawodniczek rezerwowych, które pokazały się z jak najlepszej strony. Końcowy rezultat mówi o tym spotkaniu wszystko. Leszczynianki przegrały 56:83 i raczej nie znajdą się w najlepszej szóstce tegorocznej Ford Germaz Ekstraklasy.

Punkty dla naszego zespołu zdobywały: Cheek 16, Kułaga 15, Drzewińska, Fox – Griffin i Grabowska – po 6, Mukosiej 3, Czarnecka i Urbaniak – po 2. Rewanż w środę w Pruszkowie.