Pogrążyły Tęczę

Kolejny nieudany mecz przed własną publicznością rozegrały koszykarki Tęczy. Leszczynianki wysoko przegrały z MKS Polkowice 36:60, notując tym samym piątą porażkę w tym sezonie.

Wiceliderki przyjechały do Leszna z wielką chęcią zwycięstwa, co miało odzwierciedlenie na parkiecie Hali Trapez. Przyjezdne od pierwszych minut narzuciły własny styl, grały wysokim pressingiem, nie pozwalając rozwinąć skrzydeł gospodyniom. Chwilami, podopieczne Krzysztofa Zajca, wyglądały na bezradne w starciach z agresywnymi rywalkami. Zawodniczki z Polkowic zaprezentowały o wiele bardziej urozmaiconą, dojrzalszą koszykówkę w każdej z kwart. Obnażały wszystkie słabości przeciwniczek i odniosły bardzo wysokie zwycięstwo 60:36.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Łodziewska 8, Kubicka i Krysiewicz po 7, Skrzypińska 6, Moszak 4 oraz Pietrzak i Komorowska po 2.

Tęcza – MKS 36:60 (8:11, 10:14, 6:21, 12:14)