Pogonić Pogoń

SONY DSC


Piłkarze Stainer Polonii staną przed szansą odbicia pozycji lidera IV ligi. Zadanie nie będzie jednak łatwe ponieważ po przeciwnej stronie stanie zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Leszczynianie w poprzedniej kolejce zainkasowali jedno oczko. W starciu z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski musieli się jednak sporo napracować, aby cokolwiek ugrać. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu Poloniści stracili pozycję lidera na rzecz ekipy z Wrześni. Szansą na odzyskanie pierwszej lokaty w tabeli będzie sobotnie starcie z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

O punkty w tym spotkaniu łatwo jednak nie będzie. Nowe Skalmierzyce to obecnie trzecia siła w lidze. Mają oni w swoich szeregach solidnych ligowców, wśród których na wyróżnienie zasługują Przemysław Balcerzak i Adam Majewski. To właśnie ten duet w większości przypadków decyduje o wyniku Pogoni. Dlatego obrońcy biało-czerwonych powinni szczególnie pieczołowicie pilnować tych zawodników w obrębie własnej szesnastki. Nastroje w zespole Mariusza Kaczmarka dodatkowo podbudował również ostatni mecz z Polonią Kępno. Wygrana 3:1 sprawiła, że biało-niebiescy tracą do Stainer Polonii zaledwie jedno oczko. O tym jaka różnica będzie dzieliła oba te zespoły po 14 kolejce przekonamy się w najbliższą sobotę. Początek spotkania na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie zaplanowano na godzinę 14:00.