Pogoda nie rozpieszczałaPogoda nie rozpieszczała lotników rywalizujących w Regionalnych Zawodach Szybowcowych i Leszno Cup 2017. Przez kilkanaście dni odbyło się tylko kilka z zaplanowanych lotów, jednak to pozwoliło sklasyfikować poszczególnych zawodników.

Regionalne Zawody Szybowcowe odbywały się w klasie Club A. Odbyły się tylko trzy z trzynastu zaplanowanych startów. Najlepszy okazał się Stanisław Wujczak z Aeroklubu Leszczyńskiego. Nasz szybownik wyprzedził Zbigniewa Mellera z Aeroklubu Poznańskiego i Piotra Panka z Aeroklubu Nadwiślańskiego.

Piloci uczestniczący w Leszno Cup 2017 rywalizowali natomiast w dwóch klasach. W klasie 15-metrowej triumfatorem został Dariusz Czech, reprezentujący Aeroklub Stalowowolski. Na kolejnych miejscach na podium stanęli: Marius Vinny – Aeroklub Leszczyński oraz Lothar Wittig z LSV Schwarzwald.

Zwycięstwem Janusza Centki zakończyła się rywalizacja w klasie 18-metrowej. Reprezentant Aeroklubu Leszczyńskiego pokonał swoich klubowych kolegów: Andrzeja Śmielkiewicza i Macieja Adamskiego.