Podejmą NielbęW nadchodzącą sobotę, kolejny mecz przed własną publicznością rozegrają leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal podejmie Nielbę Wągrowiec.

Jak na razie, nie jest to sezon usłany różami dla leszczynian. Zespół, w którym doszło do kilku znaczących zmian, ma problemy z wygrywaniem. Stąd też, po 10 rozegranych kolejkach, nasza ekipa z dorobkiem 9 punktów, zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli.

Nieco lepiej wiedzie się rywalowi, który z 12 oczkami na koncie, plasuje się na szóstej pozycji. Na szczególne słowa uznania zasługuje ostatni jednobramkowy, ale jakże cenny triumf wągrowczan nad wiceliderem I ligi grupy północnej, Warmią Traveland. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego są zatem na fali i z pewnością przyjadą do Leszna po pełną pulę. Na taki scenariusz nie będą chcieli pozwolić miejscowi. Chcąc gonić czołówkę, potrzebne jest im zwycięstwo. Poziom jaki prezentują obie drużyny jest na tyle zbliżony, że możemy spodziewać się wyrównanego boju do ostatnich minut.

W okresie przygotowawczym, team dowodzony przez Macieja Wieruckiego, poniósł dwie sparingowe porażki z Nielbą. Czas na spotkanie o stawkę i odpowiedź na pytanie, kto jest lepszy? Początek zawodów w hali Trzynastka zaplanowano tradycyjnie na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy na tę arcyciekawie zapowiadającą się konfrontację.

Łukasz Kaczmarek