Podejmą lidera

Do bardzo interesującej konfrontacji dojdzie w nadchodzącą sobotę w hali Trzynastka. Piąty Real Astromal Leszno podejmie lidera tabeli I ligi, Warmię Traveland Olsztyn.

Mecz leszczynian z olsztynianami to bez wątpienia hit 17 serii spotkań. Dla jednych i drugich to niezwykle udany sezon. Warmia urosła do roli głównego faworyta do awansu, z kolei Real Astromal to rewelacja tegorocznych rozgrywek. Obie drużyny notują wyniki, które przerastają najśmielsze oczekiwania. W rundzie rewanżowej rywal stracił już punkty w Gdyni, podobnie jak Leszno w starciu przed własną publicznością z Elblągiem.

To, co stawia gospodarzy pojedynku w trudnej sytuacji to kontuzje, a co za tym idzie krótka ławka. Do listy nieobecnego od dłuższego czasu Michała Przekwasa, dołączyli Krzysztof Misiaczyk i Mateusz Nowak. Trener Ryszard Kmiecik ma jednak kim straszyć, bowiem w gazie są Marcin Tórz i Dawid Wesołek. Nietuzinkowych szczypiornistów posiada w swoich szeregach również szkoleniowiec gości, Gienadij Kamielin. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji strzelców widnieją nazwiska aż trzech zawodników. Są nimi Marcin Malewski, Karol Królik oraz Mateusz Kopyciński.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, trudno przewidzieć rezultat tej iście ciekawie zapowiadającej się potyczki. Jeżeli ekipy nie zawiodą i zagrają na maksimum możliwości, to szykuje się nam przednie widowisko. Dodajmy, iż początek potyczki zaplanowano na godzinę 18:00.

Łukasz Kaczmarek