Podejmą ekstraklasowcaW sobotę pierwszy sparing przed startem rozgrywek 1. Polskiej Ligi Futsalu rozegra drużyna Dariusza Pieczyńskiego. GI Malepszy Futsal Leszno podejmie w Rydzynie Red Dragons Pniewy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10:45.

Leszczynianie, którzy w nadchodzącym sezonie zadebiutują w rozgrywkach 1. ligi wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Dopiero rozpoczęli przygotowania, a już pierwszy rywal jest niezwykle wymagający. Siódmy zespół minionego sezonu Futsal Ekstraklasy z pewnością jest faworytem tego starcia.

Po raz pierwszy będzie można zobaczyć w akcji nowych zawodników leszczyńskiego klubu: Daniela Lebiedzińskiego, Sergeya Chamukhę, Piotra Pietruszko i Emiliana Prałata. W zespole z Pniew z pewnością zobaczymy m.in. znanego nam z drugoligowych rozgrywek Mateusza Kosteckiego, który zamienił w tym sezonie Piłę na Pniewy.

Spotkanie odbędzie się w hali sportowej w Rydzynie. Wejście na mecz jest bezpłatne. Rozgrywki ligowe ruszają w weekend 23-24 września. Podopieczni Dariusza Pieczyńskiego rozpoczną od wyjazdowego meczu w Obornikach.

Dodajmy, iż klub chce stworzyć również struktury młodzieżowe. Projekt dla młodych piłkarzy z rocznika 2003-2004 ruszy we wrześniu. Treningi odbywać będą się dwa razy w tygodniu, a prowadził je będzie drugi trener seniorów, Krzysztof Kaczmarzyk. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są bezpośrednio u szkoleniowca, pod numerem telefonu 607 555 345.