Podcięli skrzydła Sokołowi

W czwartek swój pucharowy mecz rozegrało KS Leszno. Nasz zespół wywalczył awans do III rundy, pokonując na wyjeździe Sokoła Włoszakowice 3:1.

W pierwszej części, przez dłuższy czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 38 minucie, do siatki trafili goście, a konkretnie uczynił to Kacper Kendzia. Tuż przed przerwą, prowadzenie podwyższył Andrzej Kołacki i było 2:0. Druga połowa to zacięty bój obu drużyn. W 80 minucie, bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył dla gospodarzy Mateusz Sobolewski. Przyjezdni zdołali odpowiedzieć w 85 minucie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym, gola na wagę awansu ustrzelił Sebastian Lorek.

Tym samym, Kolegium Sędziowskie sprawiło miłą niespodziankę, odprawiając z kwitkiem kolejnego rywala. Po zwycięstwie nad rezerwami Rawii Rawicz, o mocy leszczynian przekonał się A-klasowy Sokół.