Podbili Wrocław

Miłą niespodziankę leszczyńskim kibicom sprawili koszykarze. W sobotę, Jamalex Polonia 1912 wygrała na wyjeździe z Exact Systems Śląskiem Wrocław 85:68.

Dla leszczynian zwycięstwo nad takim rywalem, jak Wrocław w jego twierdzy, było bardzo potrzebne. We wcześniejszych czterech spotkaniach ligowych, podopieczni Marka Lebiedzińskiego, schodzili z parkietu pokonani. Poloniści pokazali charakter, którego ciągle brakuje podczas meczów w Hali Trapez. Goście wysoko wygrali pierwszą kwartę, czym zupełnie zaskoczyli Śląsk. W drugiej części, nasz zespół stoczył wyrównany walkę, którą minimalnie zwyciężył. Do przerwy wynik brzmiał 48:31 na korzyść przyjezdnych. W trzeciej i czwartej partii, biało-czerwoni całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń, utrzymując przewagę i triumfując ostatecznie 85:68.

Wrocław – Leszno 68:85 (12:26, 19:22, 17:14, 20:23)

Punkty dla Jamaleksu Polonii 1912 zdobywali: Jankowiak 19, Hajnsz i Mowlik po 16, Malinowski 13, Krówczyński 10, Gadomski 9, Zubik 2.