Podbijali PińskDwójka zawodników UKS Roszady Lipno, Amadeusz Zyber-Moszak oraz Katarzyna Pisarska, uczestniczyła w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcaby 100-polowe, które odbyły się w Pińsku na Białorusi.

Podczas mistrzostw rozegrano turnieje w trzech kategoriach: w grzej długiej, aktywnej oraz błyskawicznej. Stały one na bardzo wysokim poziomie. Większość spotkań była niezwykle wyrównana, o czym świadczy fakt, iż żadnemu warcabiście nie udało się uzyskać kompletu punktowego.

Pierwszy z nich, najbardziej wyczerpujący, gdzie ruchy mogą trwać przeszło ponad godzinę, został okraszony przez reprezentantów Roszady 9 punktami, co należy uznać za dobry wynik. Podczas drugiej rozgrywki, bardziej dynamicznej, w której czas na ruch wynosi maksymalnie kwadrans, Zyber-Moszak zdobył identyczną ilość oczek natomiast jedno więcej zebrała Pisarska. Ostatnie zmagania to popis naszego gracza. Młodzian pokonał brązowego medalistę ME, Ilina Daniila z Rosji oraz mocnych Ukraińców. Świetnie spisała się także jego koleżanka z klubu, remisując dwa mecze i wygrywając dwa pojedynki. Łącznie obydwoje zdobyli po 10 punktów.

(kk)