Poczynania Byków na Wyspach



Trzej zawodnicy Fogo Unii Leszno, Grzegorz Zengota, Fredrik Lindgren i Kenneth Bjerre, ścigali się, ze zmiennym szczęściem, w poniedziałkowych spotkaniach Elite League. 

Zdecydowanie najlepiej spisał się Fredrik Lindgren. Szwed poprowadził ekipę Wilków do zwycięstwa nad drużyną Poole Pirates 45:44, gromadząc na swoim koncie 13 punktów.

Wolverhampton Wolves: 45
1. T. Woffinden (2,3,3,1*,0) 9+1
2. T. Proctor (0,1,3,0) 4
3. R. Wells (0,2,0,3) 5
4. A. Skórnicki (1,1*,3,1*) 6+2
5. F. Lindgren (3,3,3,2,2) 13
6. L. Lindgren (3,0,W,2*,2) 7+1
7. J. Thorssell (0,1,0) 1

Poole Pirates: 44
1. N. K. Iversen (G) (3,3,2,3,3) 14
2. D. Stachyra (1,2*,0,1*,D) 4+2
3. Ch. Holder (3,2,1*,1,1) 8+1
4. R. Miśkowiak – zastępstwo zawodnika
5. M. Janowski (0,0,1*,0) 1+1
6. K. Howarth (2,2,2,2,0,0) 8
7. R. Tungate (1*,2,1*,2,3) 9+2

Bieg po biegu:
1. N. K. Iversen (G), T. Woffinden, D. Stachyra, T. Proctor 2:4 (2:4)
2. L. Lindgren, K. Howarth, R. Tungate, J. Thorssell 3:3 (5:7)
3. Ch. Holder, D. Stachyra, A. Skórnicki, R. Wells 1:5 (6:12)
4. F. Lindgren, R. Tungate, J. Thorssell, M. Janowski 4:2 (10:14)
5. N. K. Iversen (G), R. Wells, A. Skórnicki, D. Stachyra 3:3 (13:17)
6. T. Woffinden, K. Howarth, T. Proctor , M. Janowski 4:2 (17:19)
7. F. Lindgren, Ch. Holder, R. Tungate, L. Lindgren 3:3 (20:22)
8. T. Proctor , R. Tungate, D. Stachyra, J. Thorssell 3:3 (23:25)
9. A. Skórnicki, K. Howarth, M. Janowski, R. Wells 3:3 (26:28)
10. T. Woffinden, K. Howarth, Ch. Holder, T. Proctor 3:3 (29:31)
11. F. Lindgren, N. K. Iversen (G), L. Lindgren (W), D. Stachyra (D) 3:2 (32:33)
12. R. Wells, L. Lindgren, Ch. Holder, K. Howarth 5:1 (37:34)
13. N. K. Iversen (G), F. Lindgren, T. Woffinden, M. Janowski 3:3 (40:37)
14. R. Tungate, L. Lindgren, A. Skórnicki, K. Howarth 3:3 (43:40)
15. N. K. Iversen (G), F. Lindgren, Ch. Holder, T. Woffinden 2:4 (45:44)

Kluczową postacią w barwach zespołu Peterborough był Kenneth Bjerre. Duńczyk zgromadził 11 punktów, ale Pantery uległy na wyjeździe Swindon 38:54.

Swindon Robins: 54

1. Hans Andersen (3,3,3,3,3) 15
2. Nick Morris (1,1,3,1) 6
3. Peter Kildemand (3,0,3,1*,1) 8+1
4. Edward Kennett (2*,3,2*,3) 10+2
5. Troy Batchelor (3,U,2,1) 6
6. Ashley Birks (2,2,0,2*) 6+1
7. Kacper Gomólski (1*,U,0,2) 3+1
 
Peterborough Panthers: 38
1. Kenneth Bjerre (2,2,3,2,2) 11
2. Ryan Fisher (W,1*,2,1) 4+1
3. Norbert Kościuch (1,1,W,0) 2
4. Kenni Larsen (U,3,4!,1,0) 8
5. Linus Sundstroem (1*,2,1,0) 4+1
6. Patrick Hougaard (D,0,0) 0
7. Dakota North (3,2,1*,3,0) 9+1
 
Bieg po biegu:
1. H. Andersen, K. Bjerre, N. Morris, R. Fisher (W) 4:2 (4:2)
2. D. North, A. Birks, K. Gomólski, P. Hougaard (D) 3:3 (7:5)
3. P. Kildemand, E. Kennett, N. Kościuch, K. Larsen (U) 5:1 (12:6)
4. T. Batchelor, D. North, L. Sundstroem, K. Gomólski (U) 3:3 (15:9)
5. E. Kennett, K. Bjerre, R. Fisher, P. Kildemand 3:3 (18:12)
6. H. Andersen, L. Sundstroem, N. Morris, P. Hougaard 4:2 (22:14)
7. K. Larsen, A. Birks, N. Kościuch, T. Batchelor (U) 2:4 (24:18)
8. N. Morris, R. Fisher, D. North, K. Gomólski 3:3 (27:21)
9. P. Kildemand, E. Kennett, L. Sundstroem, P. Hougaard 5:1 (32:22)
10. H. Andersen, K. Larsen (Joker), N. Morris, N. Kościuch (W) 4:4 (36:26)
11. K. Bjerre, T. Batchelor, R. Fisher, A. Birks 2:4 (38:30)
12. D. North, K. Gomólski, P. Kildemand, N. Kościuch 3:3 (41:33)
13. H. Andersen, K. Bjerre, T. Batchelor, L. Sundstroem 4:2 (45:35)
14. E. Kennett, A. Birks, K. Larsen, D. North 5:1 (50:36)
15. H. Andersen, K. Bjerre, P. Kildemand, K. Larsen 4:2 (54:38)

Bezbawrny występ zanotował Grzegorz Zengota. Wychowanek klubu z Zielonej Góry w czterech odsłonach zebrał 2 oczka i bonus. Jego Coventry przegrało w Manchesterze z miejscowym Belle Vue Aces 41:52.

Belle Vue Aces: 52
1. Matej Zagar (3,3,3,D) 9
2. Kevin Woelbert (2*,2*,3,2*,0) 9+3
3. Magnus Zetterstroem (3,D,2,2*,1) 8+1
4. Craig Cook (2*,2,1*,3) 8+2
5. Artur Mroczka (3,3,2,1) 9
6. Ales Dryml (1,0,W) 1
7. Kauko Nieminen (0,1,2*,3,2*) 8+2
 
Coventry Bees: 41
1. Krzysztof Kasprzak (1,3,6!,3,3) 16
2. Aaron Summers (0,1,D,1) 2
3. Grzegorz Zengota (W,1*,W,1) 2+1
4. Mateusz Szczepaniak (1,2,1,0) 4
5. Scott Nicholls (2,1,3,2*,2*) 10+2
6. Anders Mellgren (gość) (2*,0,0!,0) 2+1
7. Michał Szczepaniak (3,0,1,1) 5
 
Bieg po biegu:
1. M. Zagar, K. Woelbert, K. Kasprzak, A. Summers 5:1 (5:1)
2. Mi. Szczepaniak, A. Mellgren, A. Dryml, K. Nieminen 1:5 (6:6)
3. M. Zetterstroem, C. Cook, Mat. Szczepaniak, G. Zengota (W) 5:1 (11:7)
4. A. Mroczka, S. Nicholls, K. Nieminen, Mi. Szczepaniak 4:2 (15:9)
5. K. Kasprzak, C. Cook, A. Summers, M. Zetterstroem (D) 2:4 (17:13)
6. M. Zagar, K. Woelbert, S. Nicholls, A. Mellgren 5:1 (22:14)
7. A. Mroczka, Mat. Szczepaniak, G. Zengota, A. Dryml 3:3 (25:17)
8. K. Woelbert, K. Nieminen, Mi. Szczepaniak, A. Summers (D) 5:1 (30:18)
9. S. Nicholls, M. Zetterstroem, C. Cook, A. Mellgren (Joker) 3:3 (33:21)
10. M. Zagar, K. Woelbert, Mat. Szczepaniak, G. Zengota (W) 5:1 (38:22)
11. K. Kasprzak (Joker), A. Mroczka, A. Summers, A. Dryml (W) 2:7 (40:29)
12. K. Nieminen, M. Zetterstroem, G. Zengota, A. Mellgren 5:1 (45:30)
13. K. Kasprzak, S. Nicholls, A. Mroczka, M. Zagar (D) 1:5 (46:35)
14. C. Cook, K. Nieminen, Mi. Szczepaniak, Mat. Szczepaniak 5:1 (51:36)
15. K. Kasprzak, S. Nicholls, M. Zetterstroem, K. Woelbert 1:5 (52:41)

Łukasz Kaczmarek