Po raz ostatni u siebieOstatni raz w w tym sezonie przed własną publicznością zaprezentują się piłkarze Stainer Polonii Leszno. Okazją na pożegnanie z leszczyńską publicznością w dobrym stylu będzie pojedynek z Olimpią Koło.

Różnie wiodło się polonistom tej wiosny. Z jednej strony były wysokie zwycięstwa 5:1 takie jak w Międzychodzie. Z drugiej zaś zdarzały się wpadki jak choćby w przegranym 2:3 spotkaniu z Sokołem Pniewy. Bilans plusów i minusów można na ten moment uznać za jednakowy, ponieważ nasz zespół zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli. Taka pozycja pozwala myśleć polonistom o zajęciu nieco wyższej lokaty na koniec sezonu. Do tego niezbędna będzie jednak wygrana w sobotniej konfrontacji z Olimpią Koło.

Zespół Tomasza Mikusika mimo pewnej już degradacji stara się pozostawić po sobie dobre wrażenie w każdym spotkaniu. Tak było chociażby w poprzedniej kolejce, w której Olimpia mierzyła się przed własną publicznością z Pinsel-Peter Krobianką Krobia. Biało-czerwoni zwyciężyli 3:0, zmniejszając diametralnie szanse ekipy z Krobi na pozostanie w lidze.

To spotkanie było jednak pojedynkiem dwóch zespołów, które w tym sezonie odstawały od reszty stawki. Dlatego też mało prawdopodobne jest, aby piłkarze Olimpii mogli w jakikolwiek sposób zagrozić faworyzowanej Stainer Polonii Leszno. Ostateczną weryfikację pozostawmy jednak piłkarzom obu drużyn, którzy zmierzą się ze sobą w najbliższą sobotę. Początek meczu, na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zaplanowano na godzinę 11.