Po raz jedenasty na tarczy

Jedenastej porażki w tym sezonie doznały nasze koszykarki. X-Demon Tęcza Leszno przegrała na wyjeździe z Politechniką Koroną Kraków 58:72.

Pomimo sporej różnicy w tabeli, nasza drużyna wybrała się do dawnej stolicy Polski, z nadzieją rewanżu za porażkę u siebie. Ta sztuka się jednak nie udała i podopieczne Krzysztofa Zajca, co już stało się regułą, schodziły z parkietu pokonane.

Początkowa faza meczu była dosyć wyrównana. Żaden z zespołów nie zdołał osiągnąć znaczącej przewagi. Pierwsza kwarta padła łupem gospodyń, podobnie jak druga, ale przyjezdne wciąż zachowywały szanse na triumf. Po przerwie, leszczynianki ruszyły do odrabiana strat. W trzeciej partii, po niezłej grze, tęczowe okazały się minimalnie lepsze od krakowianek. Wydawało się, że mogą jeszcze powalczyć o korzystny rezultat. Na tablicy było bowiem 56:51. Niestety, czwarta ćwiartka dobitnie pokazała różnicę pomiędzy obiema ekipami. Nasz team przeprowadził zaledwie cztery akcje punktowe. To oczywiście za mało, by myśleć o zwycięstwie.

Ostatecznie, X-Demon Tęcza Leszno przegrała w Krakowie z Politechniką Koroną 58:72. Za tydzień będzie o wiele trudniej. Do hali Trapez zawita lider I ligi, ŁKS SMS Łódź.

Wyniki poszczególnych kwart: 19:17, 22:18, 15:16, 16:7

Punkty dla X-Demon Tęczy Leszno zdobywały: Witkoś 15, Lewińska 13, Szarzyńska i Hołtyn 11, Łabuz 4, Iradzka i Gadkowska po 2.

Łukasz Kaczmarek