Po raz dziesiąty w LesznieW najbliższą niedzielę na stadionie imienia Alfreda Smoczyka odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Tytułu sprzed roku bronić będzie reprezentant gospodarzy, Piotr Pawlicki.

W wielkim finale wystartuje trzech żużlowców Fogo Unii Leszno. Oprócz obrońcy tytułu, o miano najlepszego zawodnika w kraju powalczą Janusz Kołodziej i Dominik Kubera. Rola rezerwowego przypadła Bartoszowi Smektale.

Niezwykle mocna obsada zawodów powoduje, iż niezwykle trudno jednoznacznie wskazać faworyta. Wśród potencjalnych kandydatów do złota wymienia się przede wszystkim:
Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Patryka Dudka i Piotra Pawlickiego. W niezłej formie jest ostatnio Janusz Kołodziej, który ma przecież w swoim dorobku aż trzy mistrzostwa. Czterech z pięciu wymienionych wyżej zawodników wystąpiło w zeszłorocznym biegu finałowym. Żądny rewanżu będzie z pewnością reprezentant Truly.work Stali Gorzów, który został wtedy wykluczony.

Jak pokazuje historia, finały Indywidualnych Mistrzostw Polski lubią niespodzianki. Wystarczy wspomnieć o złocie Szymona Woźniaka sprzed dwóch lat lub sięgając do historii głębiej – triumfach Tomasza Jędrzejaka, czy Adama Skórnickiego. Być może i tym razem będziemy świadkami sensacji. W stawce mamy dwóch ambitnych jeźdźców młodego pokolenia. Takim zaskoczeniem byłoby na przykład zwycięstwo Maksyma Drabika bądź Dominika Kubery.

Niedzielny turniej będzie 71. finałem w historii. Już po raz dziesiąty zawita natomiast do Leszna. Dodajmy, iż początek zmagań zaplanowano na godzinę 19:00.

Lista startowa:
1. Maciej Janowski
2. Krystian Pieszczek
3. Norbert Kościuch
4. Dominik Kubera
5. Piotr Pawlicki
6. Kacper Gomólski
7. Wiktor Lampart
8. Oskar Fajfer
9. Bartosz Zmarzlik
10. Adrian Cyfer
11. Adrian Miedziński
12. Patryk Dudek
13. Przemysław Pawlicki
14. Maksym Drabik
15. Janusz Kołodziej
16. Piotr Protasiewicz

17. Bartosz Smektała
18. Szymon Woźniak

UWAGA:
Zgodnie z informacją sprzed sezonu karnety na mecze FOGO Unii Leszno nie obowiązują na finał IMP.