Po punkty do GrudziądzaPGE Ekstraliga nabiera tempa. Już w sobotę podopiecznych Piotra Barona czeka kolejny bój o ligowe punkty. Fogo Unia Leszno wybiera się na niezwykle wymagający teren do Grudziądza.

MrGarden GKM ma na swoim koncie jeden punkt, wywalczony na własnym torze z częstochowskim Włókniarzem. Miejscowy tor jest jednym z najbardziej wymagających w PGE Ekstralidze. Wiele ekip ma bowiem problem z dopasowaniem do niezwykle twardej nawierzchni. Przed sezonem grudziądzanie wzmocnili się Przemysławem Pawlickim. Pozyskanie wychowanka leszczyńskiej Unii ma pomóc gospodarzom w wywalczeniu awansu do czołowej czwórki rozgrywek.

Na razie z problemami kadrowymi nieźle radzi sobie Fogo Unia Leszno. W dwóch spotkaniach bez Piotra Pawlickiego zdołała zremisować we Wrocławiu i wygrać na własnym terenie ze Stalą Gorzów. Kapitan Byków już trenuje, ale jego występ w sobotnim starciu wciąż stoi pod znakiem zapytania. Wydaje się, że forma pozostałych żużlowców nie pozostawia złudzeń. Leszczynianie świetnie spisali się między innymi w Złotym Kasku, który w czwartek odbył się na torze w Pile.

Biorąc pod uwagę te fakty należy stwierdzić, że to goście będą faworytem tego meczu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja nSport+. Na stadionie będą również nasi dziennikarze, którzy na bieżąco będą informować o tym, co dzieje się w trakcie meczu za pośrednictwem mediów społecznościowych. A po meczu zapraszamy na obszerną fotorelację.

MrGarden GKM Grudziądz:
9. Kai Huckenbeck
10. Antonio Lindbaeck
11. Krzysztof Buczkowski
12. Artiom Łaguta
13. Przemysław Pawlicki
14. Dawid Wawrzyniak
15. Kamil Wieczorek

Fogo Unia Leszno:
1. Jarosław Hampel
2. Tymoteusz Picz
3. Brady Kurtz
4. Janusz Kołodziej
5. Emil Sajfutdinow
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała