Po kolejne punkty do WrocławiaW najbliższą niedzielę na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, w ramach III kolejki Enea Ekstraligi, zmierzą się ze sobą miejscowa Betard Sparta oraz Fogo Unia Leszno.

Leszczynianie przystąpią do tej rywalizacji osłabieni. Powodem tego jest kontuzja Kennetha Bjerre, który podczas jednego ze spotkań Elite League upadł na tor i złamał obojczyk. Duńczyk przeszedł już operację i jest z niej bardzo zadowolony. Niestety przez co najmniej dwa mecze ligowe Byków będzie musiał pauzować.

Kolejną szansę występu otrzyma zatem Mikkel Michelsen. 19-latek z Kraju Hamleta, po ostatnich słabych występach, był już odsunięty od składu, a w jego miejsce powołano Damiana Balińskiego. Popularny Bally doszedł już do porozumienia ze swoim sprzętem i może dostarczyć leszczyńskiej Unii cenne punkty. Dużo do udowodnienia będą mieli także Nicki Pedersen oraz Przemysław Pawlicki, którzy pojechali poniżej oczekiwań w ostatnim ligowym starciu w Gorzowie.

Rywal biało-niebieskich, choć nie zdobył jeszcze żadnych punktów, jest mocnym przeciwnikiem. Aktualny Indywidualny Mistrz Świata – Tai Woffinden może poprowadzić swój zespół do pierwszego od 4 lat zwycięstwa nad Bykami w stolicy Dolnego Śląska.

Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 16.30.

Fogo Unia Leszno:

1. Nicki Pedersen
2. Grzegorz Zengota
3. Mikkel Michelsen
4. Damian Baliński
5. Przemysław Pawlicki
6. Piotr Pawlicki
7. Tobiasz Musielak
 
Betard Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Jurica Pavlic
11. Tomasz Jędrzejak
12. Troy Batchelor
13. Maciej Janowski

14. Patryk Dolny
15. Patryk Malitowski

Piotr Walkowiak