Po czwarte z rzędu zwycięstwoW sobotę o kolejne ligowe punkty powalczą piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół przed własną publicznością zmierzy się z Sokołem Pniewy.

Na horyzoncie widać niewiele przesłanek, aby Sokół miał z Leszna wywieźć jakiekolwiek punkty. Desperacko walczący o utrzymanie zawodnicy z Pniew w rundzie wiosennej zaledwie trzykrotnie potrafili pokonać rywali. Dołożyli do tego dwa remisy, czyli łącznie 11 punktów. Słabe wyniki mają odzwierciedlenie w pozycji jaką Sokół zajmuje po 32 kolejkach. Z dorobkiem 36 punktów podopieczni Sławomira Najtkowskiego zajmują 16 miejsce w tabeli mając zaledwie 3 punkty przewagi na będącą już w strefie spadkowej Wartą Międzychód.

Na fali wznoszącej jest za to Stainer Polonia. Spora w tym zasługa Antoniego Prałata. Niespełna 16-letni zawodnik, będący jokerem w talii Jędrzeja Kędziory doskonale wykorzystuje swoje minuty w końcowych fragmentach meczów. W trzech ostatnich, zwycięskich spotkaniach to właśnie Prałat ustalał końcowy wynik. Ostatnie 9 punktów pozwoliło też polonistom na złapanie kontaktu z wyżej notowanymi drużynami. Dzięki czemu w przypadku korzystnych rezultatów w pozostałych meczach nasz zespół może wskoczyć nawet na szóstą lokatę.

Czy tak optymistyczny scenariusz stanie się faktem przekonamy się już w sobotę. Na początek biało-czerwoni muszą jednak spełnić najważniejszy warunek całej tej układanki, czyli zwyciężyć Sokoła Pniewy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.