Po Centrze czas na OstrovięDruga w ciągu siedmiu dni drużyna z Ostrowa stanie na drodze piłkarzy Stainer Polonii Leszno. Tym razem przed własną publicznością nasz zespół podejmować będzie Ostrovię 1909 Ostrów.

W poprzednią sobotę rywalem leszczyńskiego zespołu była ostrowska Centra. Wywiezienie choćby punktu z terenu spadkowicza III ligi Polonistom się nie udało. Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 63 minucie. Wynik spotkania na 3:2 ustalił Jakub Michalski. Pomocnik ostrowian przypieczętował w ten sposób trzecią z rzędu, wyjazdową porażkę biało-czerwonych. Wcześniej lepsze od podopiecznych Jędrzeja Kędziory okazywały się drużyny z Krobi i Śmiłowa.

Lepiej niż na wyjazdach Stainer Polonia prezentuje się na własnym boisku. W drugiej kolejce punkty w Lesznie straciła Polonia Kępno przegrywając 0:2. Gole w tamtej konfrontacji zdobywali Łukasz Glapiak i Artur Krawczyk, czyli jedni z najbardziej doświadczonych zawodników w leszczyńskiej ekipie. Przedstawiciele starej gwardii w połączeniu z młodymi zawodnikami, którzy w poprzednich rozgrywkach reprezentowali klub w rozgrywkach juniorskich mają zapewnić Stainer Polonii walkę o jak najwyższą pozycję w tabeli.

Na podobny schemat budowy zespołu postawiła Ostrovia. Wiele młodych twarzy przeplata się z boiskowym ograniem Łukasza Wiącka, Michała Giecza czy Tomasza Kempińskiego. Taka kombinacja w czterech spotkaniach pozwoliła ostrowianom na zdobycie zaledwie czterech oczek, na które złożyła się porażka z drużynami z Opatówka i Kępna, remis z Krobianką Krobia oraz wygrana z Orkanem Śmiłowo. Mizerny dorobek punktowy przekłada się również na aktualną lokatę w tabeli. Zajmując piętnastą pozycję w ligowej układance podopieczni Marcina Kałuży mają zaledwie punkt przewagi nad Stainer Polonią, która plasuje się oczko niżej.

O tym czy naszej drużynie uda się po raz drugi w tym sezonie zgarnąć komplet punktów, a dzięki temu poprawić nieco swoją obecną sytuacje w ligowej tabeli przekonamy się już w sobotę. Początek konfrontacji leszczyńsko-ostrowskiej zaplanowano na godzinę 11:00.