Pływali w Głogowie i Śremie

W Głogowie odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie Hutnik 2015. Tego samego dnia rywalizowano również w zawodach Śremska Wieża 2015. Nie zabrakło reprezentantów Leszna.

9. maja w Głogowie odbyły się coroczne ogólnopolskie zawody pływackie Hutnik 2015. Uczestniczyło w nich 156 zawodników 11 i 12 letni z 12 klubów. Klub Pływacki Astromal – Akwawit Leszno reprezentowali podopieczni trenera Damiana Nowaka, Krzysztofa Kozłowskiego i Krzysztofa Tomczyka. Wśród zawodników starszych najlepiej zaprezentował się Jakub Krawczyk, który zdobył 4 medale indywidualnie: 3 złote w konkurencjach 50m stylem klasycznym (0:38,47), 100m stylem zmiennym (1:18,23) i 50m stylem dowolnym (0:29,53) oraz medal srebrny w konkurencji 100m st. dowolnym (1:07,95). Jakub został również najlepszym zawodnikiem tych zawodów wśród chłopców 12 letnich.

Dwa srebrne medale wśród dziewcząt dwunastoletnich wywalczyła Sara Kaminiarz w konkurencjach 100m stylem klasycznym (1:31,57) oraz 100m stylem zmiennym (1:19,52). Medal brązowy w konkurencji 100m st. klasycznym zdobył Andrzej Zielinski (1:37,73) zajął on również miejsce 10 w konkurencji 50m st. motylkowym. Bardzo dobrze pływał Grzegorz Filipiak, który zajął miejsce 4 w konkurencji 100m st. klasycznym (1:38,49) oraz dwukrotnie miejsce 5 w wyścigach na 50m st. klasycznym (0:45,20) i 100m st. zmiennym (1:30,23). Marysia Pytlik była 4 w konkurencji 100m stylem klasycznym, 6 w konkurencji 50m st. klasycznym oraz 8 w konkurencji 100m stylem grzbietowym.

W bardzo ekscytujących wyścigach sztafetowych dziewczęta dwunastoletnie w składzie Landyszkowska Aleksandra, Sprutta Wiktoria, Niedbał Zuzanna i Kaminiarz Sara zdobyły srebrne medale w konkurencji 4 x 50m stylem dowolnym a w konkurencji 4 x 50m stylem zmiennym (z Marią Pytlik zamiast Aleksandry Landyszkowskiej) wywalczyły medale brązowe. Chłopcy natomiast wywalczyli dwukrotnie srebrne medale: w sztafecie 4 x 50m st. dowolnym (Zielinski Andrzej, Siadek Aleksy, Cichowlas Jakub, Krawczyk Jakub) oraz 4 x 50m st. zmiennym (Orchowski Bartosz, Filipiak Grzegorz, Cichowski Jakub i Krawczyk Jakub).

Wśród zawodników młodszych (11-letnich) leszczyńskiego klubu trzy medale zdobył Jakub Gabryś: srebrny w konkurencji 50m stylem dowolnym (0:33,88) oraz dwa brązowe w konkurencjach 100m st. dowolnym (1:17,69) i 50m st. motylkowym (0:41,76). Dwa brązowe medale wywalczyła Oliwia Smektała w konkurencji 50m stylem motylkowym (0:40,40) i 100m stylem dowolnym (1:16,78), w konkurencji 100m st. zmiennym z czasem 1:26,64 znalazła się tuż za podium zajmując 4 miejsce. Medal srebrny zdobyła także Ewa Golec w konkurencji 50m stylem motylkowym (0:37,24) oraz zajęła miejsce 4 w konkurencji 50m st. dowolnym (0:34,95) i 9 miejsce na 100m tym samym stylem. Miejsca na podium zajęli także: Michał Dratwiński – 3miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym (1:43,62) i 7 miejsce – 100m st. dowolnym; oraz Mateusz Martynów – 3miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym, i 5 miejsce – 50m stylem motylkowym.

Tuż za podium w konkurencji 50m stylem grzbietowym zajmując 4 miejsce znalazł się Kamil Kopp a w konkurencji 50m st. dowolnym zajął miejsce 8. Kinga Przybysz znalazła się dwukrotnie na 7 miejscu w konkurencjach 50m stylem motylkowym i stylem klasycznym, Alicja Matuszewska wywalczyła miejsce 6 – 100m stylem zmiennym i miejsce 8 – 50m stylem dowolnym a Kajetan Plewa miejsce 7 – 100m stylem klasycznym i miejsce 8 – 50m stylem motylkowym. W wyścigach sztafetowych dziewczęta jedenastoletnie dwukrotnie wywalczyły srebrne medale w konkurencji 4 x 50m stylem dowolnym w składzie: Ewa Golec, Oliwia Smektała, Alicja Matuszewska, Olga Bożyk; oraz w konkurencji 4 x 50m stylem zmiennym z Kingą Przybysz zamiast Olgi Bożyk w składzie. Chłopcy w składzie: Mateusz Martynów, Michał Dratwiński, Jakub Gabryś i Kamil Kopp w konkurencji 4 x 50m st. zmiennym również zajęli miejsce drugie.

W tym samym dniu w Śremie podczas zawodów „Śremska Wieża 2015” rywalizowali zawodnicy 13 letni Klubu Pływackiego „Astromal – Akwawit” Leszno. Wśród siedmiorga podopiecznych trenera Jacka Szymyślika złoty medal w konkurencji 100m st. zmiennym (1:18,95) zdobyła Apolonia Popławska, która w konkurencji 200m tym samym stylem z czasem 2:49,77 zajęła 4 miejsce a w konkurencjach 50 i 100m stylem klasycznym miejsca 5. Drugą lokatę w wyścigu na 50m stylem grzbietowym (0:36,59) zajęła Martyna Kozłowska, była ona również dwukrotnie czwarta – 50m st.  motylkowym (0:36,11) i 100m st. zmiennym (1:20,50) oraz piąta – 100m st. grzbietowym (1:19,79).

Brązowy medal wywalczył Iwo Kliber w konkurencji 50m stylem grzbietowym (0:34,88) oraz trzykrotnie zajął miejsce 5 w konkurencjach: 100m stylem grzbietowym (1:17,80), 200m stylem zmiennym (2:48,43) i 50m stylem dowolnym (0:30,29). Dwukrotnie tuż za podium zajmując 4 miejsca znalazł się Jonasz Napiecek w konkurencjach 50 i 100m stylem grzbietowym. Filip Cierkosz zajął trzykrotnie miejsca 6 w konkurencjach: 100m st. grzbietowym (1:18,53), 200m st. zmiennym (2:50,94) oraz 100m st. dowolnym (1:08,39).

Wszyscy młodzi pływacy leszczyńskiego klubu a jednocześnie uczniowie klas sportowych – pływackich Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie poprawiali swoje rekordy życiowe co bardzo cieszy szkoleniowców i jest dobrym prognostykiem przed najważniejszymi w sezonie letnim zawodami dla tych kategorii wiekowych – Ogólnopolskimi Drużynowymi Mistrzostwami dzieci 10/11 lat oraz Międzywojewódzkimi Drużynowymi Mistrzostwami Młodzików 12 i 13 lat, które odbędą się pod koniec maja i czerwca.