Plan wykonanyTecza Leszno pokonała we własnej hali Artego Bydgoszcz 79:55. To zwycięstwo oznacza, że leszczynianki mogą być już pewne utrzymania w Ford Germaz Ekstraklasie.


Od samego początku Tęcza narzuciła swój styl, z którym niemiłosierne problemy miały zawodniczki Artego. Dodatkowym kłopotem przyjezdnych była skuteczność. Ta stała na bardzo niskim poziomie, bowiem bydgoszczankom nie udawało się trafić do kosza nawet z czystych pozycji, czy rzutów osobistych. Chcący za wszelką cenę rozstrzygnąć sprawę utrzymania gospodynie skrzętnie wykorzystywały potknięcia przeciwniczek. Dzięki większej determinacji i zaangażowaniu, podopiecznie Dariusza Raczyńskiego schodziły na przerwę z czternastopunktowym prowadzeniem, 40:26.

Trzecia i czwarta kwarta wyglądały podobnie. Miejscowa drużyna utrzymywała tempo rozgrywania akcji i kontrolowała wypracowaną przewagę. Warto dodać, że kolejne świetnie zawody rozegrała Marke Freeman. Czarnoskóra koszykarka prezentowała się znakomicie i z pokaźną liczbą punktów zakończyła ostatnie spotkanie w Hali Trapez w tym sezonie. Leszczynianki wykonały zadanie i zapewniły sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Feeman – 31, Kuncewicz – 15, Grabowska – 12, Chomicka – 9, Bendarczyk – 7 i Urbaniak – 5.