Plan wykonany

W sobotę w derbowym pojedynku Polonia 1912 Leszno podejmowała Kanię Gostyń. Po ciekawym spotkaniu podopieczni Karola Misia pokonali rywali w stosunku 3:2.

Gospodarze rozpoczęli zgodnie z planem. W 10. minucie wynik, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego otworzył Tomasz Wiśniewski. Kilkanaście minut później błąd bramkarza wykorzystał Jakub Harendarz, który umieścił piłkę w pustej bramce. Tuż przed przerwą po rzucie wolnym Kania zdobyła bramkę kontaktową i do przerwy mieliśmy 2:1 dla miejscowych.

Po zmianie stron prezent otrzymali rywale. Skutecznie wykończony rzut karny z 58. minuty pozwolił gostynianom doprowadzić do remisu. Na szczęście biało-czerwoni byli w stanie odpowiedzieć, a bramkę na wagę trzech punktów zainkasował w 71. minucie kapitan, Łukasz Bugzel. Ostatecznie w niezwykle istotnym spotkaniu Polonia 1912 Leszno pokonała Kanię Gostyń 3:2.