Piotr Pawlicki z tytułem IMŚJ!



W czeskich Pardubicach zakończył się w sobotnie popołudnie tegoroczny cykl o Indywidualne Mistrzostwo Świata Juniorów. Bezkonkurencyjny okazał się w nim Piotr Pawlicki, który zdobył złoty medal.

Srebro wywalczył zawodnik z Tarnowa – Kacper Gomólski. Brązowy krążek trafił z kolei do Mikkela Michelsena.

Wyniki 3. finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów:
1. Kacper Gomólski (3,3,2,2,3) 13
2. Mikkel Michelsen (2,3,3,2,2) 12+3
3. Piotr Pawlicki (2,3,3,3,1) 12+2

4. Nicklas Porsing (3,3,1,3,1) 11
5. Jacob Thorssell (2,2,1,3,2) 10
6. Krystian Pieszczek (2,0,3,1,3) 9
7. Lasse Bjerre (3,1,2,2,0) 8
8. Fredrik Engman (0,D,2,3,3) 8
9. Vaclav Milik (1,2,3,0,2) 8
10. David Bellego (0,2,1,1,3) 7
11. Mikkel B. Jensen (3,1,W,2,1) 7
12. Eduard Krcmar (1,1,2,0,2) 6
13. Nikołaj B. Jakobsen (1,2,1,1,1) 6
14. Szymon Woźniak (1,0,0,1,0) 2
15. Jonas B. Andersen (0,1,0,0,0) 1
16. Gino Manzares (D,D,0,0,-) 0
17. (R1) Zdenek Holub (0) 0
18. (R2) Michal Skurla – nie startował

Bieg po biegu:
1. M. B. Jensen, Pi. Pawlicki, V. Milik, D. Bellego
2. N. Porsing, J. Thorssell, Sz. Woźniak, J. B. Andersen
3. L. Bjerre, K. Pieszczek, E. Krcmar, G. Manzares (D)
4. K. Gomólski, M. Michelsen, N. B. Jakobsen, F. Engman
5. M. Michelsen, V. Milik, J. B. Andersen, G. Manzares (D)
6. K. Gomólski, D. Bellego, L. Bjerre, Sz. Woźniak
7. Pi. Pawlicki, J. Thorssell, E. Krcmar, F. Engman (D)
8. N. Porsing, N. B. Jakobsen, M. B. Jensen, K. Pieszczek
9. V. Milik, E. Krcmar, N. B. Jakobsen, Sz. Woźniak
10. K. Pieszczek, F. Engman, D. Bellego, J. B. Andersen
11. Pi. Pawlicki, K. Gomólski, N. Porsing, G. Manzares
12. M. Michelsen, L. Bjerre, J. Thorssell, M. B. Jensen (W)
13. J. Thorssell, K. Gomólski, K. Pieszczek, V. Milik
14. N. Porsing, M. Michelsen, D. Bellego, E. Krcmar
15. Pi. Pawlicki, L. Bjerre, N. B. Jakobsen, J. B. Andersen
16. F. Engman, M. B. Jensen, Sz. Woźniak, G. Manzares
17. F. Engman, V. Milik, N. Porsing, L. Bjerre
18. D. Bellego, J. Thorssell, N. B. Jakobsen, Z. Holub
19. K. Pieszczek, M. Michelsen, Pi. Pawlicki, Sz. Woźniak
20. K. Gomólski, E. Krcmar, M. B. Jensen, J. B. Andersen

Bieg dodatkowy o miejsca 2-3 turnieju:
21. M. Michelsen, Pi. Pawlicki

Klasyfikacja generalna:
1. Piotr Pawlicki (Polska) – (15,15,12) 42

2. Kacper Gomólski (Polska) – (10,13,13) 36
3. Mikkel Michelsen (Dania) – (11,10,12) 33

4. Vaclav Milik (Czechy) – (13,10,8) 31
5. Nicklas Porsing (Dania) – (7,10,11) 28
6. Jacob Thorssell (Szwecja) – (9,7,10) 26
7. Krystian Pieszczek (Polska) – (9,8,9) 26
8. Lasse Bjerre (Dania) – (8,8,8) 24
9. Szymon Woźniak (Polska) – (7,12,2) 21
10. Mikkel B. Jensen (Dania) – (10,1,7) 18
11. Fredrik Engman (Szwecja) – (5,4,8) 17
12. David Bellego (Francja) – (2,8,7) 17
13. Nikołaj B. Jakobsen (Dania) – (3,3,6) 12
14. Jonas B. Andersen (Dania) – (4,4,1) 5
15. Gino Manzares (USA) – (3,0,0) 3

Piotr Walkowiak