Piotr Pawlicki: Będzie dobrze

Porażką z Unią Tarnów zakończył się ostatni testmecz Fogo Unii Leszno przed spotkaniem ligowym. Jednym z zawodników, który na tle bezbarwnych Byków zaprezentował wysoki poziom żużlowy, był Piotr Pawlicki.

Dla młodszego z braci Pawlickich był to najlepszy występ w tym sezonie. Junior zebrał 8 punktów i bonus w czterech odsłonach. – Mam nadzieję, że to mój występ przełomowy. Poprzednie sparingi nie za bardzo mi wychodziły, natomiast w meczu z Tarnowem zaprezentowałem się lepiej. Spróbowałem silnik, który jest przygotowany specjalnie na spotkania ligowe i widać było różnicę. Liczę na to, że będę jeszcze skuteczniejszy w starciach o punkty – powiedział po spotkaniu.

Choć Fogo Unia była zespołem, która wyjechała na tor najszybciej, to na tle pozostałych ekip ekstraligowych prezentuje się blado. Największym problemem podopiecznych Romana Jankowskiego są kiepskie starty. – Do poprawy są przede wszystkim starty. Jest to element, którego nam brakuje. Drużyny przyjezdne szybciej się pasują, na trasie trudno nam dogonić rywali – stwierdził. – Sparingami nie można się jednak, aż tak mocno sugerować. Mecze ligowe wiążą się z większą mobilizacją i walką na torze. Będzie dobrze – dodał pełen optymizmu młodzieżowiec.

Rozmawiał: Łukasz Kaczmarek