Piłkarze ręczni zaprezentowaniWe wtorkowy wieczór w Restauracji "Toscania" we Włoszakowicach, odbyła się prezentacja leszczyńskich szczypiornistów, którzy już w tę sobotę zainaugurują kolejny sezon na parkietach I ligi.

Na uroczystej gali pojawiły się osoby, bez których piłka ręczna w Lesznie, nie mogłaby funkcjonować na tak wysokim poziomie. To przede wszystkim wspierający klub na przestrzeni ostatnich lat sponsorzy, na czele z Andrzejem Stróżykiem, oraz finansujący sport władze miasta.

Oprócz podziękowań za współpracę i oficjalnego przedstawienia kadry, prezes Realu Astromal Maciej Wierucki, przedstawił plan działań na najbliższy okres. Zakłada on, iż w 2020 roku zespół ma grać w Superlidze. Jednym z głównych celów jest również dalsze szkolenie młodzieży, a także propagowanie dyscypliny na szerszym obszarze.

W sezonie 2016/2017, drużyna ma za zadanie powtórzyć lub też zbliżyć się do sukcesu osiągniętego w ubiegłorocznej kampanii. O jak najlepszy wynik walczyć będzie szesnastka zawodników. Przypomnijmy iż w talii Ryszarda Kmiecika ujrzymy cztery nowe twarze. Do ekipy dołączyli: Wojciech Leder, Władysław Makowiejew, Jakub Pochopień i Daniel Bartłomiejczyk.

Łukasz Kaczmarek
foto: Daniel Nowak