Piłkarze ponownie na murawieZa nami pierwszy sparing leszczyńskiego zespołu przed rozgrywkami ligowymi sezonu 2014/2015. Polonia 1912 na boisku w Zaborowie przegrała z Piastem Żmigród 1:2.

Poloniści mają za sobą pierwsze starcie kontrolne. Drużyna prowadzona tymczasowo przez Zenona Janowicza, poniosła porażkę na własnym boisku z Piastem Żmigród 1:2. W pierwszej połowie klarowniejsze okazje mieli gospodarze, jednak żadnej z nich nie zamienili na gola. Do siatki natomiast dwukrotnie trafiali przyjezdni, po dobrze rozegranych kontratakach. W drugiej części przed długi okres żadnej z ekip nie udało się zdobyć bramki. Dopiero w samej końcówce leszczynianie dopięli swego i uratowali honor.

Wynik dziwić nie może, ponieważ Polonia wróciła do treningów dopiero 8 lipca. Pierwszy testmecz nie jest żadnym wyznacznikiem, tym bardziej, że w składzie nie ujrzeliśmy wszystkich zawodników. W przeciągu kilku dni powinny wyjaśnić się dwie bardzo ważne sprawy dla klubu, a mianowicie, kto zasiądzie na ławce trenerskiej i w jakiej lidze przyjdzie grać biało-czerwonym w przyszłym sezonie.

Łukasz Kaczmarek