Piłkarska środa w Lesznie

SONY DSC


Zaległy mecz trzeciej kolejki IV ligi rozegrają piłkarze Polonii 1912 Leszno. Rywalem leszczynian będzie drużyna Tura 1921 Turek.

Trzy mecze i siedem punktów. Tak prezentuje się dorobek piłkarzy Polonii po trzech meczach tego sezonu. Po dwóch zwycięstwach z Ostrovią Ostrów i Odolanovią Odolanów w minioną sobotę podopieczni trenera Jędrzeja Kędziory w derbach regionu zremisowali z Kanią Gostyń 1:1. Zdecydowanie mniej okazale przedstawia się zdobycz punktowa ekipy z Turka. Nasz środowy rywal w trzech spotkaniach tegorocznej kampanii zgromadzili tylko dwa punkty remisując z Pogonią Nowe Skalmierzyce i Koroną Piaski. Jednak odmieniony zespół trenera Dawida Jóźwiaka, do którego przed sezonem dołączyło aż 6 nowych graczy na pewno nie odda zwycięstwa za darmo.

Kibice faworyzowanej ekipy z Leszna nie muszą martwić się o formę kapitana zespołu Artura Krawczyka. Najlepszy strzelec Polonii z pięcioma bramkami jest obecnie wiceliderem wyścigu o koronę króla strzelców IV ligi. Jeżeli do poziomu popularnego “Krawca” dostosują się pozostali zawodnicy biało-czerwonych to wynik zaległej konfrontacji z Turem 1921 Turek możemy być spokojni. Początek środowego starcia zaplanowano na godzinę 18 na stadionie lekkoatletycznym.