Piłkarki zaprezentowaneTuż po starcie rundy wiosennej fanom piłki nożnej w Lesznie zaprezentowały się piłkarki Stainer Polonii Leszno. Przedstawienie zespołu odbyło się w salonie Ciesiółka Auto Group.

Zarząd Stainer Polonii po ponad 30 latach przerwy zdecydowali się ponownie utworzyć w Lesznie piłkarską sekcję kobiecą. – Pomysł wyszedł od dziewczyn, które trenowały w Lesznie – przyznaje wiceprezes klubu Arkadiusz Ciesielski, który w klubie jest odpowiedzialny za sekcję żeńską.

W rozwój kobiecego futbolu w naszym mieście zaangażowały się również lokalne firmy, wśród których znalazł się salon samochodowy państwa Ciesiółka. – Jako lokalna, rodzinna firma chcemy wspierać lokalne inicjatywy – mówiła podczas konferencji prasowej Anna Ciesiółka, członek zarządu firmy Ciesiółka Auto Group. Wsparcie miejscowych przedsiębiorców błyskawicznie przełożyło się też na rozwój kobiecej sekcji. Do klubu dołączyło 6 nowych zawodniczek na czele z Brazylijką Amandą Mourą, która w przeszłości broniła barw Atletico Mineiro oraz Uniwersyteckiej drużyny z Beach Port. – Cieszę się, że Polonia otworzyła przede mną swoje drzwi. Mam nadzieję, że wniosę do drużyny trochę doświadczenia nabytego w Brazylii i USA. Jestem również przekonana, że każda z dziewczyn ma coś co może wnieść do zespołu – mówiła podczas konferencji prasowej nowa zawodniczka Stainer Polonii.

Celem kobiecej drużyny na ten sezon jest zajęcie trzeciego miejsca w lidze. Nasze zawodniczki przybliżył się do realizacji tego zadania w miniony weekend. Podopieczne Miłosza Stawińskiego na inaugurację rundy wiosennej zwyciężyły z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 1:0.