Pierwszy triumf Polonii

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach III ligi odnieśli piłkarze Polonii 1912 Astromal Leszno. Podopieczni Aleksieja Tiereszczenki pokonali w Kobylinie tamtejszego Piasta 2:0.

W pierwszej połowie, choć obie drużyny miały swoje okazje, żadnej z nich nie udało się znaleźć drogi do siatki. W ekipie gości wyborną sytuację zmarnował między innymi Bogumił Ceglarek. W drugiej odsłonie zaprocentowała gra z kontrataku. W 83. minucie, po jednym z nich, obrońca gospodarzy popełnił faul na piłkarzu biało-czerwonych. Rzut wolny z około 25 metrów na gola zamienił Igor Vons. Wyjazdowe zwycięstwo a zarazem awans na ósme miejsce w tabeli, przypieczętował w 89. minucie nowy nabytek Polonii, Dawid Juchacz. Były gracz Chojniczanki Chojnice wykorzystał prostopadłe podanie kolegi z zespołu i pokonał bramkarza Piasta.

Polonia 1912 Astromal Leszno: Anusiewicz – Ozimek, Woźny, Siwy, Jęsiek – Bugzel, Lokś, Ceglarek, Vons, Kuźniewski (Grabski) – Juchacz

Następne spotkanie Polonia 1912 Astromal Leszno rozegra w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 w Koninie z Górnikiem.