Pierwszy taki turniejW sobotę 9 stycznia odbył się pierwszy turniej tenisowy dla dzieci z naszej Akademii. Był to pierwszy poważny sprawdzian swoich umiejętności w rywalizacji turniejowej.

Wzięły w nim udział dzieci powyżej 10 roku życia. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy, w których rozgrywali swoje mecze systemem 'każdy z każdym'.

Z dwóch grup wyłonione zostały pary półfinałowe. Pozostali uczestnicy walczyli o miejsca 5-8.

Po zaciętych i pełnych emocji pojedynkach na podium turnieju stanęli:

1 m-ce: Oliwia Nowak
2 m-ce: Zosia Gmerek
3 m-ce: Stasiu Galant

Pozostałe miejsca przedstawiały się następująco:
4 m-ce: Igor Dudziak
5 m-ce: Gosia Gmerek
6 m-ce: Julia Nowak
7 m-ce: Kamil Cymerlik
8 m-ce: Agata Jurecka

Liga Tenisowa to zorganizowana forma amatorskich rozgrywek tenisowych. Powstała ona po to, aby umożliwić miłośnikom gry w tenisa uczciwą rywalizację i wspinanie się na szczyt ligowej tabeli.

W rozgrywkach Ligi może wziąć udział każdy. Ze względu na bezpieczeństwo podczas gry, a także komfort i satysfakcję jaką powinni czerpać uczestnicy z udziału w rozgrywkach Ligi, minimalny wiek, który predysponuje do uczestnictwa w rozgrywkach Ligi to 13 lat.

Rozgrywki Ligi Tenisowej Sporting odbywają się systemem ‘każdy z każdym’. Po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek zawodnik z najmniejszą ilością punktów w lidze spadać będzie do niższej ligi (oprócz ostatniej), a jeden z największą ilością punktów w lidze awansować będzie do wyższej ligi (poczynając od III ligi). Zawodnicy z 7 miejsca oraz 2 w swoich ligach rozegrają mecz barażowy o awans/utrzymanie w lidze.

Na podstawie punktów osiągniętych przez zawodników w ramach lig w ciągu trwania rozgrywek, stworzony zostanie Ranking Generalny Masters, na który składać się będą punkty wszystkich zawodników ze wszystkich lig. Na podstawie tego rankingu rozegrany zostanie Turniej Masters 8 najlepszych zawodników wszystkich Lig Tenisowych.